Ana Sayfa Teka İlaç Hakkında Ürünler Linkler İletişim
 
Site Haritası
  Flavo-C Forte
 
 
Özellikler : Flavo-C Forte, Vitamin C ve Ginkgo Biloba’nın anti oksidan gücünü maksimum düzeyde kullanmak üzere özel olarak üretilmiştir.

Cilde nüfuz edebilecek ve cildin yapısını düzenlemede yardımcı olacak tek C vitamini formu L-askorbik asittir. Flavo-C-Forte Serumunda kullandığımız formda yalnızca budur. Hücre zarına ulaşmak için cilde mükemmel şekilde nüfuz eder ve foto-protektif özelliklere sahiptir.

L-askorbik asit hücrelerinin çimentosu olarak bilinen kolajendeki üçlü helozonun oluşumu ve sentezi üzerine
etki eder, böylece cildin esnekliğini sağlamada yardımcı olur. L-askorbik asidin stimule edici özellikleri, cilt üzerinde tonik bir etki gösterecek olan kolajen ve elastin liflerinde yenilenme yaratır. Güneşe yıllar boyu aşırı maruz kalmış hücresel fonksiyonları yeniden canlandırma yeteneğine sahiptir.
Aynı zamanda cildin görünümünü harmonize eder.

Ginkgo Biloba özünden elde edilen flavonoitler varlığı kolajen ve elastinin sentezini uyarırlar. Aynı zamanda kapiller duvarlarını güçlendirerek kızarıklık oluşma eğilimini azaltırlar.

Flavo-C Forte Serumunun genç kadınlarda kullanımı, kolajen ve elastin bütünlüğünü koruyarak anti-ageing
etki sağlar. Kırışıklıkların oluşma sürecini yavaşlatır. (kırışıklıklar, kolajen üretimi azalıp cilt elastikiyet kaybettiğinde meydana gelir).

Daha yaşlı ve menopoz dönemindeki kadınlarda, mRNA üzerine etki ederek üçlü helezon içindeki bağlayıcı köprüleri oluşturan kolajen ve polipeptit zincirlerinin sentezini uyarır.

Ambalaj ve Önerilen Kullanım Yerleri
Flavo-C Forte Serum 15 ml – damlalıklı şişe: ciltte yaşlanmaya karşı koruma ve foto-koruma.

Cilt yaşlanması, yüzde küçük çizgiler ve kırışıklıklar, ciltte güneşten kaynaklanan hasarlar, yorgun ve cansız ciltler için önerilir.

UV’ye maruz kalmadan önce kontrol
UV’ye maruz kalma Flavo-C Forte uygulamadan önce
UV’ye maruz kalma Flavo-C Forte uygulamadan sonra

Flavo- C Krem


Özellikler
Flavo-C Krem Serum için tamamlayıcı olarak hem normal hem de kuru ciltler üzerinde kullanılabilecek nemlendirici kremdir. Serumun içinde bulunan serbest C vitaminin kırışıklıklara karşı güçlü etkisi, hem gece
hem de gün içinde kullanılabilen yüksek performanslı nemlendirici bir kompleks ile tamamlanır. Cildin yaşamsal nemini yeniden sağlarken Flavo-C Krem cildin doğal koruyucu özelliğini güçlendirir. İlk birkaç uygulamadan itibaren, Flavo-C Krem, gece ve gündüz cildin doğal nemliliğinin korunmasında yardımcı olurken , cildede yumuşaklık sağlar.

Endikasyonlar
Flavo-C Forte Serum 15 ml için bir tamamlayıcı olarak günlük cilt bakımı:
• Kuru cildi nemlendirmek için.
• Normal ve karma cildin görünümünü geliştirmek için.
• Doğal koruyucu özelliğini düzenleyerek yüzün korunması.

Uygulama
Flavo-C Krem, Flavo- C Forte Serum uygulandıktan
5-10 dakika sonra cildin durumuna bağlı
olarak sabahları ve/veya akşamları uygulanır.

Ambalaj

30 ml kavanoz

Bileşim

Gliseril stearad, Butirozpermum parkii, Gliserin,
Kaprilik – kaprik trigliseritler, Distarch fosfat, PEG 100 stearat,
Askorbil palmitat, Dimetikon, Sodyum PCA, Sodyum akrilat /
sodyum akriloyldimetil taurat / poliisobuten kaprilir kapril glükozit,
Metil paraben, Etil paraben, Propil paraben, Butil paraben, İmidazolidinil üre, BHT, su.

Referanslar

Dubois J. Developpement et validation d’une methode de dosage de l’acide L-ascorbique dans une preparation Flavo-C. ULB, Brussels, 2000.

Dermscan. UV irradyasyonu ile indüke apoptoz karşısında bir kozmetik ürününün koruyucu ve onarıcı etkilerinin değerlendirilmesi (İnsan cildi üzerinde Tunel metodu). 31 Ocak 2001 Raporu.

Humbert P., Leveque N., Muret P., Maki S., Mac-Mary S., Kantelip J.P. Bir mikrodiyaliz sistemi kullanılarak stabilize bir askorbik asit formülasyonunun Ex Vivo kütanoz absorpsiyon değerlendirmesi. Skin Pharmacol Plysiol 2004, 17, 298-303.

Humbert P., Leveque N., Robin S., Maki S., Muret P., Rougier A. yaşlanma ve vücut bölgelerine bağlı olarak insan dermisinde demir ve askorbik asit konsantrasyonları.
Gerontology 2003, 49, 117-122.

Humbert P., Nusgens B.V., Rougier A., Colige A.C., Haftek M., Lambert C.A., Richard A., Creidi P., Lapiere C.M. Topikal olarak uygulanan C vitamini insan dermisinde I ve III kolajenlerinin mRNA düzeyini, enzim üretme özelliklerini ve matris metalloprotenez 1 doku inhibütörlerini arttırır. Journal of investigative Dermatology, 2001 Vol. 116 No 6, 853-859.

Leveque N., Humbert P., Mary s., Maki S., Muret P., Kantelip J.P. Gaz kromatografi-kütle spektrometrisi ile bağlantılı bir mikrodiyaliz tekniği aracılığıyla insan dermisindeki askorbik asit değerlendirmesi.
Journal of Mass Spectrometry 2000, 6, 397-404.

Traikovich S.S. Topikal C vitamini kullanımı ve foto-hasarlı cilt topografyası üzerindeki etkileri.
PCI Journal Vol. 7, 13-15

Lamproglou I., Boisserie G., Mazeron J.J., Bok B., Baillet F., Drieu K. Effet de l’extrait de ginkgo biloba (EGb 761) chez l erat sur un modele experimental d’encephalopathie aigüe apres irradiation corporelle totale. Elsevier Cancer/Radiotherapie 2000, 4, 202-206.

Pincemail J., Deby C. Proprietes antiradicalaires de l’extrait de ginkgo biloba. La Presse Medicale 1986, 15, 1475-1479.

Özellikler

Flavo-C Flash, Flavo-C Forte Serum ve Krem için mükemmel bir tamamlayıcıdır. Flavo-C Flash Serum, yoğun Vitamin C içeriği ile göz ve çevresinde, dudak, alın, boyun bölgelerinde yorgun cilt yıpranmaları ve yaşlanmaya bağlı ince çizgilerin oluşmasının önlenmesinde anında cildin hızlı sıkılaşmasını sağlar. İçeriğinde yer alan Vitamin C ve protein kompleksi Ginkgo Biloba sayesinde Flavo-C Flash cildi sıkılaştırırken, ince çizgi ve kırışıklıkları azaltarak cildin daha düzgün ve parlak görünmesine yardımcı olur.

Endikasyonlar

Her biri 2 ml 3 viyal içeren kutu. Flavo-C Flash, akşamları yorgun bir gün sonrası veya uykusuz geceleri takip eden sabahlarda , tüm ciltler için kullanılabilir. Flavo-C Flash Serumdan birkaç damla istenilen bölgeye sürülür. Tamamen emilinceye kadar masaj yapılır. Etkisi yaklaşık 6 saat sürer. Ürün ihtiyaç duyulduğu kadar kullanılabilir. Yüzün tedavi gerektiren bölümlerine, göz çevresi, dudak çevresi, alın ve bakım gerektiren tüm diğer bölümler üzerine bolca damla uygulanır. Ürünün tam anlamıyla kuruması için 5-7 dakika gereklidir.
Makyaj pudrası ve/veya fondöten mutlaka bu sürenin ardından uygulanmalıdır.

Flavo-C Flash, Flavo-C Forte Serumun etkilerini güçlendirmek için de kullanılabilir. Bu nedenle ayda bir yada
iki kere arka arkaya üç gece uygulanması önerilir.

Bileşim

Serum albümin, denaturize alkol, L-askorbik asit, oktozihol 11, Ginkgo Biloba, polisorbat 20, PVP, midazolidinil üre, parfüm, su

TANIM

Vücudun diğer her organı gibi ciltte yıllar içinde yaşlanarak yüzde güneşe aşırı maruz kaldıktan sonra daha da belirgin hale gelen kırışıklıklar yaratır. Serbest radikaller kutanöz hücrelerin DNA’sına zarar verir ve iyileşme işlemini durdurur. Elastin ve kolajen hasarı ciltte elastikiyet kaybı ile sonuçlanır; kırışıklıklar ve çizgiler görünmeye başlar. Bu nedenle anti-serbest radikallerin lokal olarak tatbik edilmesi mantıklıdır.

Flavo-C C vitamini ile Ginkgo Biloba’nın anti-oksidan gücünü maksimum düzeyde kullanmak üzere tasarlanmıştır.

Cilde nüfuz edebilecek ve durumunu iyileştirebilecek yegane C vitamini formu L-askorbik asittir. Yalnızca Flavo-C Serumunda kullandığımız form budur. Hücre zarına ulaşmak için cilde mükemmel şekilde nüfuz eder ve foto-protektif özelliklere sahiptir.

L-askorbik asit kolajendeki üçlü helozonun oluşumu ve sentezi üzerine etki eder ve bu da deri hücrelerinin çimentosu olarak elastikiyetini sağlar. L-askorbik asidin stimule edici etkileri cilt üzerinde tonik bir etkiye sahip olacak şekilde kolajen ve elastin liflerinde yenilenme yaratır. Güneşe yıllar boyu aşırı maruz kalmanın atıl hale soktuğu hücresel fonksiyonları yeniden canlandırma yeteneğine sahiptir. Aynı zamanda cildin görünümünü harmonize eder.

Ginkgo Biloba özüne ait flavonoitlerin varlığı kolajen ve elastinin sentezini stimule eder. Aynı zamanda kapilerlerin duvarını güçlendirerek pişik oluşma eğiliminde azalmaya neden olur.

Genç kadınlarda kullanımı kolajen ve elastin bütünlüğünü artan ölçüde korunması sonucunu verir. Bunun çok önemli bir anti-ageing etkisi vardır çünkü kırışıklıkların oluşma sürecini yavaşlatmaktadır (kırışıklıklar kolajen üretimi azalıp cilt elastikiyet kaybettiğinde meydana gelir).

Daha yaşlı ve menopoz dönemindeki kadınlarda mRNA üzerine etki ederek üçlü helezon içindeki bağlayıcı köprüleri oluşturan kolajen ve polipeptit zincirlerinin sentezini stimule eder.


Auriga International s.a. Flavo-C serum, %8 C vitamini ürünü ile dünyada aşağıdaki garantileri veren tek firmadır:

* Stabilite: Universitê Libre de Bruxelles (Belçika) Üniversitesinden Dr. J. Dubois tarafından gerçekleştirilen bir çalışma HPLC metodu aracılığıyla C vitamininin normal koşullarda (basit aköz solüsyon yada krem formunda) 48 saat içinde tamamen yok olurken Flavo-C Serum içinde 3 yıl boyunca bozulmadan kaldığını kanıtlamıştır.

* Cilde nüfuz ve konsantrasyon: Universite de Beçanson’dan (Fransa) Profesör P. Humbert tarafından gerçekleştirilen bir çalışma Flavo-C Serum içinde serbest laevogirat olarak formu nedeniyle C vitaminin cilde daha kolay nüfuz ettiğini ve konsantrasyonunun 9 saatten fazla süre boyunca tamamen bozulmadan muhafaza edildiğini ortaya koymuştur.

* Anti-radikal etki: Lyon’daki (Fransa) Dermscan Laboratuarı tarafından gerçekleştirilen bir çalışma Tunel Metodu aracılığıyla Ginkgo Biloba ile birleşmiş C vitaminin, her iki madde de güçlü anti-serbest radikaller olduğundan UV’ye maruz kalma kaynaklı apoptoz sürecindeki hücrelerin korunma ve onarılma işleminde bir rol oynadığını kanıtlamıştır. Flavo-C’nin tatbik edilmesinden sonraki koruyucu etki %58’dir çünkü C vitamini ve Ginkgo UV ışınlarının DNA üzerinde yarattığı zararlara karşı koruyucudur. Bunun yanında serum kahverengi noktaların gelişmesini durdurur, parlak ve duru bir teni muhafaza eder.

* Kolajen stimulasyonu üzerinde etkinlik: Antwerp’de (Belçika) plastik cerrah ve dermatolog olan Dr. I. Karavani tarafından gerçekleştirilen bir çalışma “SkinEvidence Visio” gibi spesifik cihazların kullanıldığı bir biyometrik metot aracılığıyla Flavo-C serum kullanımının kutanöz yapıyı geliştirerek elastin ve kolajen liflerinin örgü ve düğümlerini güçlendirdiğini ortaya koymuştur.STABİLİTE

FLAVO-C ÜRÜNÜNDE L-ASKORBİK ASİT DOZAJI İÇİN ANALİTİK BİR METODUN GELİŞTİRİLMESİ VE ONAYLANMASI.

Brüksel Üniversitesi Eczacılık Fakültesinde Profesör Jackues Dubois tarafından yürütülen çalışma.

Metot
L-askorbik asit dozajı ters polarite aşamalarında HPLC kromatografi ile yapılmıştır.

Standart solüsyonun hazırlanması
Suda 1 mg/ml konsantrasyon içinde bir L-askorbik asit solüsyonu her gün hazırlanır.

Bu koşullarda L-askorbik asidin 24 saat içinde %50 oranında yok olduğunu görebiliriz. Bu da C vitaminin su solüsyonunda instabilitesini açıkça gösterir.

FLAVO-C numuneleri
Ürünün numuneleri oda sıcaklığında orijinal ambalajlarında ve ışığa maruz kalmayacak şekilde tutulmuştur.

Yeniden üretilebilirlik ve doğruluk
Dört gün boyunca HPLC içinde 3 enjeksiyon beş farklı L-askorbik asit konsantrasyonu ile yapılmıştır.
Metodun doğruluğu test edilen beş farklı konsantrasyon için %99.980’dir.
Üç farklı FLAVO-C numunesi incelenmiştir.

4 deneyin ortalama sonuçlarını gösteren grafik.

Metodun özgüllüğü

Sonuç
FLAVO-C içindeki L-askorbik asidin kantitatif analiz metodu 4g % ml ila 12g % ml arasında konsantrasyon için doğrulanmıştır.
Bu aralıkta analizin yeniden üretilebilirliği %99.98 doğruluk ile %6.69’dur.
Metot tamamen spesifiktir.
Üç numunenin konsantrasyonları 7.11 ila 7.22 g % ml arasındadır.
Viyallerin üretim tarihleri ve/veya açılma tarihleri FLAVO-C ürünündeki L-askorbik asit konsantrasyonunu değiştirmemektedir.
Laboratuarımızda farklı numunelerin kantitatif analizleri solüsyona ait %7.16 +/- 0.06 g % ml bir konsantrasyon ortaya koymaktadır.CİLDE NÜFUZ VE KONSANTRASYON

FLAVO-C EMÜLSİYONDAN L-ASKORBİK ASİDİN PERKÜTANOZ ABSORBSİYONUNUN DEĞERLENDİRİLMESİ (exvivo test)

Beçanson Üniversitesi, CHU St Jackues Dermatoloji Bölümünde Profesör Philippe Humbert tarafından yürütülen çalışma.

Arka plan
Ultraviyole ışığı tarafından oluşturulan reaktif oksijen türleri ciltte fotokarsinojenik ve fotoyaşlandırıcı değişimlere neden olur.

Amaç
Çalışmanın amacı ex vivo askorbik asit penetrasyonunu ve %8 yeni bir formülasyondan topikal uygulanmasından sonra ciltteki bozulmasını belirlemektir.

Metot
Askorbik asit insan cildi fragmanlarına tatbik edilmiştir. 12 saat boyunca askorbik asit ve metabolitleri mikrodiyaliz aracılığıyla toplanmış ve gaz kromotagrafi kütle spektrometrisi ile değerlendirilmiştir.

Sonuçlar
Yeni formülasyonun topikal uygulanmasından sonra ulaşılan askorbik düzey normal doku değerinin 8.5 katıydı. Bazal konsantrasyonlar başlangıçta 168,0 + 0.8 µg/ml (n=3) değerdeydi. Flavo-C Serumun topikal uygulanmasından sonra askorbik asit konsantrasyonları %6,8 + 0,8 oranında arttı.
Eğer her 8 saatte bir topikal uygulama yapılsaydı bu yüksek askorbik asit dermal konsantrasyonu sabit kalırdı. Herhangi bir askorbik asit bozulması tespit edilmemiştir.

Kanı
Askorbik asit topikal uygulanmasından sonra hızlı şekilde nüfuz etmektedir. Askorbik asidin persisdan rezervuarı önemli ve cazip bir fotoproteksiyon stratejisi sağlamaktadır.ANTİ RADİKAL ETKİ

UV İRRADYASYONU İLE İNDÜKE APOPTOZA KARŞI KOZMETİK BİR ÜRÜNÜN KORUYUCU VE ONARICI ETKİLERİNİN DEĞERLENDİRİLMESİ
(insan cildi üzerinde Tunel metodu)

Lyon Dermscan Laboratuarı tarafından yürütülen çalışma.

Arka plan
Çalışmanın amacı insan cildi üzerinde UV irradyasyonu ile indüke apoptoza karşı Flavo-C serum ürününün koruyucu ve onarıcı etkilerini değerlendirmektir.

Metot
Apoptoz içindeki hücre sayısı apoptozun immonofluorosens ile tespit kiti olan TUNEL metodu ile ölçülmüştür.
Bu metot DNA’ları kırılmış olan hücreleri göstermek için histolojik dilimler üzerinde uygulanır. Kırılmış bölgelerin 3’OH ekstremitelerinin flüoresan etiketli nükleotitler ile işaretlenmesini içerir. İnkorpore flüoresan bir mikroskop ile görüntülenir. Eksplantlar UVA + UVB içinde 830mJ/cm2’de irradyasyona tabi tutulur.

Koruyucu etkinin değerlendirilmesi için serum UV irradyasyonundan 24 saat önce uygulanmıştır.
Onarıcı etkinin değerlendirilmesi için serum irradyasyondan hemen sonra uygulanmıştır.

Sonuçlar
Koruyucu etki: serum eksplantlar ile 48 saat boyunca temastadır fakat apoptoz içindeki hücre sayısı tedavi edilen eksplantlarda 38 + 8 iken, tedavi edilmeyenlerde 11 + 5’tir.
Onarıcı etki: serum 24 saat boyunca eksplantlar ile temasta kalmıştır.
Ürün hücreler için toksik değildir: tedavi edilen eksplantlarda apoptoz içinde 11 + 4 hücre, tedavi edilmeyenlerde 11 + 5 hücre.
UV irradyasyonu hasar gören hücre sayısını arttırsa da, örneğin irradyasyondan sonra 39 + 5 iken, tedavi edilmeyen kontrol grubunda 11 + 5, Flavo-C serumun uygulanmasından sonra bu sayının 24 + 11’e düştüğü açıkça görülmüştür.

Kanı
Koruyucu etki bu koşullar altında belirlenememektedir.
Flavo-C serum UV etkilerine karşı onarıcı bir etki ortaya koymaktadır. Bu deneyde bu etki %52’yi hedeflemekteydi.

Flüoresan Hücre Sayısı / 10cm epiderm Tedavi edilmeyen, irradyasyona maruz kalmayan kontrol Tedavi edilmeyen irradyasyona maruz kalan eksplantlar Tedavi edilen, irradyasyona maruz kalmayan eksplantlar (24 saat) İrradyasyona maruz kalan ve tedavi gören eksplantlar (24 saat) onarcı etki Tedavi gören ve irradyasyona maruz kalan eksplantlar (48 saat) koruyucu etki Tedavi edilen, irradyosyona maruz kalmayan eksplantlar (48 saat)
Ortalama 11 39 11 24 45 38
SEM 5 5 4 3 4 8FLAVO-C İNSAN CİLDİNDEKİ KOLAJEN ÜZERİNDE SPESİFİK AKTİVİTESİ

CİLT YÜZEYİ LEZYONLARINDA KANTİTATİF ANALİZ İLE YENİ GÖRÜNTÜLEME CİHAZLARI KULLANARAK DEĞERLENDİRME

Dr. Ilan Karavani tarafından yürütülen çalışma, Antwerp, Ekim 2005

Yaşlanma süreci ilerledikçe ciltteki kolajen yapısı değişime uğrar. Ayrıca yeni yayınlar aynı zamanda C vitamini düzeyinin de düştüğünü ortaya koymaktadır. Bu kanıtlar arasındaki bağlantı açıktır ve çeşitli bilimsel dergilerde yayınlanmıştır. Bu şekilde bir araya gelen faktörler kırışıklıkların artan ölçüde görünmesine yol açar. Düzenli bir şekilde güneşe maruz kalma yüzde, boyunda ve ellerde kahverengi melanin lekeleri ile ortaya çıkan zararları arttırır.

Flavo-C ile yürütülen biyometrik çalışma her iki problemde çok iyi sonuçlar ortaya koymuştur.

Kolajen
Güneş ışınlarından iyi bir şekilde korunmuş çocuk ve genç ciltlerinde cihaz kolajen yapısını temsil eden bir artı biçimini gösterir. Çizgiler tüm yönlerde temelde bir yıldız gibi birbirlerine dik biçimde dağılır. Yaşlanma sırasında bir yön yok olurken diğerinin boyutu büyür.

Genç ciltte dağılım pusulası
Yaşlanan ciltte dağılım pusulası

Mevcut deneyde başlangıçtaki yapı bir ana yöndeki bir modeli göstermektedir ve kesişim noktaları oldukça seyrektir. Çalışma Flavo-C serum ile günde iki uygulama ve bir plesebo şeklinde altı hafta boyunca yürütülmüştür. Kesin olarak yüzün bir yarısı Flavo-C diğeri ise plesebo, C vitamini içermeyen bir araç ile tedavi edilmiştir.
Flavo-C ile tedavi edelin tarafta dağılım pusulası daha anisotropik iken plesebo ile tedavi edilen tarafta çizgilerin yalnızca tek bir yönde toplanmış kaldığı görülmüştür.

Biyometri Flavo-C Serum ile tedavi öncesinde ciltteki dağılım pusulasını ölçer: çizgiler yalnızca tek bir yönde toplanır.

Biyometri Flavo-C Serum ile altı haftalık tedavi sonrasında ciltteki dağılım pusulasını ölçer: çizgiler çok sayıda kesişim ile pozitif bir işaret olarak iki ana yönde dağılır.HİPERPİGMENTASYON ÜZERİNDE FLAVO-C’nin SPESİFİK AKTİVİTESİ

PİGMENT LEZYONLARINDA KANTİTATİF ANALİZ İLE YENİ GÖRÜNTÜLEME CİHAZLARI KULLANARAK DEĞERLENDİRME

Dr. Ilan Karavani tarafından yürütülen çalışma, Antwerp, Ekim 2005

Cildin rengi melanin adı verilen pigmentleri üreten hücreler olan melanositlere bağlıdır. Güneş ışığı altında hücreler cildi UV zararından korumak amacıyla melanin üretimini arttırmak üzere harekete geçerler. Zamanla yaşlanma, tekrar eden güneş yanıkları, çevre, hormon dalgalanmaları yada inflamasyon yüzünden melanositler zarar görerek melanin üretiminde bir değişikliğe yol açabilirler. Hiperpigmentasyon çeşitli tiplerde pigment fazlalığı anlamına gelir:

* Çiller: vücudun herhangi bir yerinde ortaya çıkan zararsız küçük kahverengi noktalar, çocuklukta daha belirgindir.

* Güneş lentijinleri: veya yaşlılık lekeleri, genellikle ellerde, yüzde ve güneş ışığına maruz kalan tüm bölgelerde görülen küçük kahverengi lekeler. Bu hiperpigmentasyon foto-indükedir.

* Hastalığa bağlı hiperpigmentasyon: örneğin hiperpituitarizm, akne, yaralanmalar yada ameliyatlar nedeniyle.

* Hamilelikle ilgili hiperpigmentasyon: melazma yada kloazma, melanin üretimini stimüle eden hormonal değişikliklerin sonuçları.

* Enzimatik eksiklikler: karotenleri metabolize eden karaciğer enziminde bir eksiklik partiküler sarı yada turuncu kolorasyon yaratabilir.

Yaşlanma lekeleri – aşırı melanin konsantrasyonlarına bağlı hiperpigmentasyon.

UV fotoğrafları plesebo tarafı ile Flavo-C tarafı arasında çok açık farklılıkları ortaya koymaktadır. UV ışını ile normal ışıkta henüz görünmeyen lekeleri gözlemleyebiliriz. C vitamini serumunun uygulanması sayesinde elde edilen iyi sonuçları kanıtlamaktadır.
Bu nedenle C vitamini serumu Flavo-C bu lezyonlar üzerinde koruyucu ve ağartıcı etkilere sahiptir.


FLAVO-C SERİSİNDEKİ DİĞER ÜRÜNLER

FLAVO-C KREM

Flavo-C Krem serum için mükemmel bir tamamlayıcı olarak her cilt türünde kullanım için endikedir.

Serumun içinde bulunan serbest C vitaminin kırışıklıklara karşı güçlü etkisi hem gece hem de gün içinde kullanılabilen yüksek performanslı, esansiyel ve nemlendirici bir kompleks ile tamamlanır. Cildin yaşamsal hidrasyonunu yeniden sağlarken Flavo-C Krem doğal koruyucu duvarını yeniden inşa etmesine yardımcı olur. İlk birkaç uygulamandan itibaren cilt esnek ve yumuşak niteliğini yeniden kazanır.

C vitamini yanında Flavo-C Kremin spesifik bileşenleri hiyalüronik asit ve aynı zamanda aşağıdaki polisakaritlerden oluşan bir komplekstir: galaktüronik asit, D-galaktoz ve L-fukoz. Cilt üzerindeki sonuçları hidrasyonun artması ve kolajen yapının güçlenmesi olarak sayılabilir.
Bu nedenle kuru ve dehidre ciltleri nemlendirmek, normal ve karma ciltlerin görünümlerini geliştirmek ve doğal duvarını yeniden oluşturarak yüzü korumak amacıyla Flavo-C Serum 15 ml için tamamlayıcı olarak bir günlük cilt bakımı şeklinde tatbik edilmesi önerilir.

FLAVO-C FLASH

Doku yapısını gerginleştirerek anında kaldırma etkisi.

Flavo-C Flash, Flavo-C Serum ve Flavo-C Krem için mükemmel bir tamamlayıcıdır.
Gözlere ve ağza anında gençleştirici bir etki yapar ve ciltte yaşlanmayı azaltır. Ayrıca Flavo-C Flash yalnızca laevogirat C vitamini ve Ginkgo Biloba değil aynı zamanda cilt üzerinde retiküle eden bir protein kompleksi de içerir: cilt gerilir ve sıkılaşır, kırışıklıklar ve ince çizgiler yumuşar.

Flavo-C Flash parlak ve dinamik bir görünüm kazanmak için akşamları, kötü uyanılan sabahlarda yada önemli günlerde kullanılabilir. Işık saçan etkisi saatler boyu sürer (yaklaşık 6). Ürün ihtiyaç duyulduğu kadar kullanılabilir.

Flavo-C Flash Serumun etkilerini güçlendirmek için de kullanılabilir. Bu nedenle ayda bir yada iki kere arka arkaya üç gece tatbik edilmesi önerilir.
KAYNAKÇA

Dubois J. Developpement et validation d’une methode de dosage de l’acide L-ascorbique dans une preparation Flavo-C. ULB, Brussels, 2000.

Dermscan. UV irradyasyonu ile indüke apoptoz karşısında bir kozmetik ürününün koruyucu ve onarıcı etkilerinin değerlendirilmesi (İnsan cildi üzerinde Tunel metodu). 31 Ocak 2001 Raporu.

Humbert P., Leveque N., Muret P., Maki S., Mac-Mary S., Kantelip J.P. Bir mikrodiyaliz sistemi kullanılarak stabilize bir askorbik asit formülasyonunun Ex Vivo kütanoz absorpsiyon değerlendirmesi. Skin Pharmacol Plysiol 2004, 17, 298-303.

Humbert P., Leveque N., Robin S., Maki S., Muret P., Rougier A. yaşlanma ve vücut bölgelerine bağlı olarak insan dermisinde demir ve askorbik asit konsantrasyonları.
Gerontology 2003, 49, 117-122.

Humbert P., Nusgens B.V., Rougier A., Colige A.C., Haftek M., Lambert C.A., Richard A., Creidi P., Lapiere C.M. Topikal olarak uygulanan C vitamini insan dermisinde I ve III kolajenlerinin mRNA düzeyini, enzim üretme özelliklerini ve matris metalloprotenez 1 doku inhibütörlerini arttırır. Journal of investigative Dermatology, 2001 Vol. 116 No 6, 853-859.

Leveque N., Humbert P., Mary s., Maki S., Muret P., Kantelip J.P. Gaz kromatografi-kütle spektrometrisi ile bağlantılı bir mikrodiyaliz tekniği aracılığıyla insan dermisindeki askorbik asit değerlendirmesi.
Journal of Mass Spectrometry 2000, 6, 397-404.

Traikovich S.S. Topikal C vitamini kullanımı ve foto-hasarlı cilt topografyası üzerindeki etkileri.
PCI Journal Vol. 7, 13-15

Lamproglou I., Boisserie G., Mazeron J.J., Bok B., Baillet F., Drieu K. Effet de l’extrait de ginkgo biloba (EGb 761) chez l erat sur un modele experimental d’encephalopathie aigüe apres irradiation corporelle totale. Elsevier Cancer/Radiotherapie 2000, 4, 202-206.

Pincemail J., Deby C. Proprietes antiradicalaires de l’extrait de ginkgo biloba. La Presse Medicale 1986, 15, 1475-1479.
 
 
 
Copyright Tekailac.com © 2005